Україна завалює Азію кукурудзою

Наша країна увійшла в трійку лідерів з продажу на світовий ринок кукурудзи

Україна посіла третє місце в світі з експорту кукурудзи. Очолили глобальний рейтинг США, а друге місце відійшло Бразилії, повідомив глава компанії УкрАгроКонсалт Сергій Феофілов. Він стверджує, що за послденюю п’ять місяців Україна поставила в ЄС 4,4 млн тонн кукурудзи, що на 123% більше торішнього показника. Таким чином, наша країна потіснила на ринку ЄС другого найбільшого постачальника – Бразилію, частка якої знизилася на 10%, а обсяги – на 400 тис. Тонн.

Також Україна увійшла в п’ятірку найбільших експортерів пшениці, додав аналітик.

«Для України чотири з п’яти найбільших цільових ринків пшениці – далекі країни (Індонезія, Філіппіни, Корея). Тим часом, Єгипет, Бангладеш, Таїланд і Індія скоротили купівлю українського зерна в поточному сезоні в порівнянні з попереднім «, – уточнив він.

Феофілов розповів, що українським експортерам вдалося компенсувати втрату індійського ринку. Саме Індія в сезоні 2016-2017 була найбільшим покупцем української пшениці. Правда, нові великі імпортери – також переважно азіатські країни.

Пшеницею Україна завалює Індонезію, яка возглавялет рейтинг імпортерів уже другий сезон поспіль. На другому місці серед покупців української пшениці – Єгипет.

Tags: No tags

Comments are closed.